• Záložka do knihy spája školy

• Aj tento rok sa nai iaci zapojili do dlhoroného esko - slovenského projektu Záloka do knihy spája koly. Cieom projektu je nadviazanie kontaktu medzi eskmi a slovenskmi kolami a podpora ítania prostredníctvom vmeny záloiek. Téma 14. roníka, v ktorom si iaci dvoch spriatelench kôl menia záloky, sa niesla v duchu inpirujúceho sveta rozprávok, básní a príbehov.

• Šarkaniáda šk. rok 2023/2024

• Na Šarkaniádu sme sa opäť veľmi tešili. Ani zamračené počasie nám nepokazilo radosť z púšťania si šarkanov. Aj keď nám vietor nefúkal, šarkany lietali vďaka šikovnosti žiakov. Radosť bola aj pri hodnotení najkrajších vyrobených šarkanov. Výstavka súťažných šarkanov hýrila farbami a kreatívnymi nápadmi. Žiaci ukázali možnosti, ako využiť odpadový materiál a potešiť oko. Výhercov sme zase potešili my peknými cenami, ktoré získali za svoju šikovnosť a tvorivosť.

• Milí rodičia,

• aj v tomto šk. roku naša škola pokračuje v programe RECYKLOHRY a chystá akciu: „Týždňový zber použitých, nepotrebných batérií, elektroodpadu a zber starých mobilných telefónov.“

Preto Vás prosíme, ak v domácnostiach máte takéto nefunkčné, nepotrebné elektrozariadenia, batérie alebo staré mobilné telefóny, prineste nám ich do školy 25.10.-10.11.2023. Pomôžete nám tak získavať body, ktoré môžeme vymeniť za odmeny.

Vopred  Vám ďakujeme.

• Žiaci 3.A a 4.A triedy v Podpolianskom osvetovom stredisku vo Zvolene

• Dňa 13.10 2023 sa žiaci 3.A a 4.A triedy ocitli v „minulosti“. Navštívili Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene, kde si prezreli výstavu pod názvom „Do školy“. Dozvedeli sa množstvo zaujímavých informácií o tom, ako vyzerala škola, trieda v časoch minulých, čo sa vyučovalo a čím sa písalo, čo si deti mohli nájsť v obedáriku a mnohé iné zaujímavé informácie. Taktiež si vyskúšali, aké to bolo sedieť v lavici v minulosti, aké prísne pravidlá platili pre žiakov a skúsili si krasopis písaný husacím brkom. Išlo im to veľmi pekne a mali z toho veľkú radosť. Na Zvolenskom zámku objavovali tajomné zvery a bájne tvory pomocou detského sprievodcu a aktívnym plnením zadaných úloh. Hravým a poučným spôsobom sa tak oboznámili s expozíciou Európskeho maliarstva 16.-19. storočia na Zvolenskom zámku.

• Milé deti,

•                                   Základná škola, Stredisková 2735/5, Lieskovec

Vás pozýva na tohoročnú33 Sarkan ideas | šarkany, jesenné dekorácie, výzdoba triedy

tradičnú  ŠARKANIÁDU,

ktorá sa bude konať  vo štvrtok 19.10.2023 v škole a od 10.00 hod. do 12,00 hod. na Športovom ihrisku v Lieskovci.  Môžete sa zapojiť aj do súťaže:

“O najkrajšieho vyrobeného šarkana“.

• Ako sa narodili hračky v 4.A

• Čítali sme si inšpiratívny príbeh Margarete Steiffovej, ktorý tak trochu pripomína rozprávku. Začal sa písať 24. júla 1847... Roztriedili sme obľúbené svoje hračky do číselnej osi. V skupinových aktivitách sme zistili, že deti sú deťmi bez ohľadu na to, kde sa narodili, kde vyrastajú a v akých sociálnych podmienkach žijú. Všetky chcú byť spokojné a šťastné. Spolu so žiakmi sme sa pozreli do ich sveta a detských izieb z rôznych kútov Zeme. Vyrobili sme si milé hračky, ktoré boli pre nás vzácnejšie a cennejšie ako kupované.

• HMYZ - daltonský blok v 4.A

• V piatok sa štvrtáci venovali HMYZU. Pracovali s textom, kde sa nakoniec zhodli, že hmyz je potrebný. Zopakovali si vývojové štádiá motýľa, naučili sa niečo nové o rôznych druhoch hmyzu a vyrobili HMYZIU POZNÁVAČKU, ktorú použili v ŠKD ako nástroj k rovesníckemu vzdelávaniu. 🐝🪱🐛🦋🐞🐜🪰🪲🪳🦟🦗

• Deň mlieka - ŠKD I. odd.

• Viete, že my v ŠKD už o mlieku a mliečnych výrobkoch vieme o čosi viac? Deň mlieka sme si pripomenuli rozhovormi a výtvarnými prácami. A boli sme veľmi šikovní.

• vedúca jedálne oznamuje, že dňa 26.09.2023 boli na bankové účty poslané preplatky za stravu. Ak by chcel niekto nahliadnuť k platbám a preplatkom, ktoré mu vznikli, môže prísť za Mgr. Kováčovou - vedúcou jedálne MŠ Lieskovec.

• Jeseň - daltonský blok v 2.A

• Náš prvý daltonský blok bol venovaný jeseni. Tvorili sme obrázky z prírodnín, ktoré sme našli na školskom dvore. Vypracovali sme jesenné pracovné listy zo slovenského jazyka a matematiky a na záver sme si zahrali hry na slabiky a slová. Už teraz sa tešíme na budúci piatok😀.