• Súťaž "VŠETKOVEDKO"

• Dňa 28.11.2023 sa konal už 15. ročník celoslovenskej súťaže Všetkovedko, do ktorej sa prihlásili aj žiaci našej školy. 19 žiakov 1., 3. a 4. ročníka bojovalo v súboji o titul najmúdrejšieho medzi najbystrejšími v 1., 3.a 4. kategórii. Zostavené úlohy v testoch súťaže podporujú rozvoj čítania s porozumením a všeobecný prehľad žiakov. Ako sa žiakom v súťaži darilo, sa žiaci dozvedia 21.12. 2023 na stránke www.vsetkovedko.sk a v januári pred polročným vysvedčením budú vedieť aj to, aký titul a darček si za svoj výkon zaslúžia.

Mgr. Slavka Zastková

• Ako sme modelovali v ŠKD - I.odd.

• Žiaci v prvom oddelení obľubujú modelovanie. Hra s plastelínou má pozitívny vplyv na rozvoj detí, pomáha formovať predstavivosť a tvorivosť, pretože z plastelíny sa dá vymodelovať čokoľvek. Môžeme s istotou povedať, že je možno jedným z najlepších vynálezov, ktoré kedy dospelí vytvorili pre deti.

Iveta Ulbriková

• „Dobrodružstvá v lese“

• Dňa 16.11.2023 sa aj žiaci štvrtého a tretieho ročníka zúčastnili dobrodružnej túry do lesa - Bakova jama. Zažili príjemné jesenné počasie a prekrásne výhľady do okolitého prostredia. Vyskúšali si poznávacie a tvorivé aktivity pri oboznamovaní sa s lesným spoločenstvom rastlín a zvierat pod vedením Ing. Anny Gondovej z CHKO Poľana, ktorej sa chceme touto cestou veľmi pekne poďakovať. Žiakom sa didaktické aktivity veľmi páčili a veľa sa o prírode a našom okolí naučili.

• oznamujeme Vám, že Uznesením č. 29/2023 Obecného zastupiteľstva v Lieskovci zo dňa 20.10.2023 bolo schválené zvýšenie príspevku zákonného zástupcu žiaka na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí od 01.01.2024 na 7,00 € mesačne.

• Turistika prvákov a druhákov na Bakovu Jamu

• Včera t.j. 09.11.2023 zvládli svoju prvú turistiku do prírody prváci a druháci. Skúmali, čo ukrýva prirodzený les, spoznávali cez zaujímavé aktivity lesné spoločenstvo rastlín a živočíchov, biodiverzitu a kolobeh života v prírode pod vedením pani Ing. Anny Gondovej, odborníčky na enviromentálnu výchovu z CHKO Poľana. Ďakujeme.

• Bábkové divadlo Lienka

• V pondelok 6.11. 2023 do našej školy zavítalo Bábkové divadlo Lienka. Bábkoherci nám zahrali rozprávku o pyšnej Dorotke. Opisovala príbeh pyšnej a rozmaznanej princeznej, ktorá si nevážila veci ani ľudí. Peklo jej na žiadosť pána kráľa dalo lekciu a celý rok v ňom musela slúžiť. Nakoniec prevychovanú Dorotku zachránil chudobný Matej a zobral si ju za ženu. Po skončení rozprávky si deti mohli pozrieť bábky, ktoré vystupovali v rozprávke. Bol to neobyčajný zážitok.

• Európsky týždeň programovania CodeWeek v 3. a 4. ročníku

• Európsky týždeň programovania CodeWeek - naši tretiaci a štvrtáci si osvojili digitálnu gramotnosť zábavnou a pútavou formou. Ak sa naučíme programovať, pomôže nám to pochopiť svet okolo nás, ktorý sa rýchlo mení, rozšíriť si vedomosti o fungovaní technológií a rozvinúť si zručnosti a schopnosti, vďaka ktorým objavíme nové nápady a inovácie.