• Šarkaniáda

• Ani chladné a sychravé počasie nám nepokazilo radosť z púšťania si šarkanov. Na Šarkaniádu sme sa veľmi tešili. Privítali sme medzi nami aj predškolákov z MŠ v Lieskovci, ktorí sa s nami zahrali a spoločne sme vytvorili pekné jesenné výrobky. Aj keď nám vietor nefúkal, šarkany lietali vďaka šikovnosti žiakov. Radosť bola aj pri hodnotení najkrajších vyrobených šarkanov z materskej a zo základnej školy. Bolo sa na čo pozerať. Výstavka súťažných šarkanov hýrila farbami a kreatívnymi nápadmi. Žiaci ukázali možnosti, ako využiť odpadový materiál a potešiť oko. Výhercov sme zase potešili my peknými cenami, ktoré získali za svoju šikovnosť a tvorivosť.

• Dravce na návšteve v našej škole

• Dnes nás navštívil pán Danko z neziskovej organizácie Sokoliari Peregrinus a predviedol rôzne druhy dravcov, o ktorých pútavým spôsobom porozprával všetko z biológie a morfológie. Deti si dravcov mohli zobrať na ruku a odfotografovať sa s nimi.

Veľmi pekne ďakujeme za návštevu.

• Mesiac úcty k starším

• Dňa 10.10.2022 aj naši žiaci prispeli krátkym programom k spríjemneniu ich sviatku. Recitovanie básní doplnila ľudová pieseň v doprovode harmoniky, na ktorú hral otecko našej žiačky. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujem.