• Deň Zeme

• Dňa 22.04.2022 sa aj naša škola zapojila do celosvetových osláv sviatku našej planéty „Deň Zeme“. Žiaci si vypočuli informácie o dôležitosti ochrany svojho prostredia a so záujmom sa zapojili do pripravených aktivít zameraných na poznávanie rastlín a živočíchov v našom prostredí, správne triedenie odpadu, zisťovanie obnoviteĺných zdrojov energie a jej šetrenie. Každý žiak zaželal našej Zemi pekné želanie k jej sviatku a tak prispel k vytvoreniu spoločného projektu „Chránime našu Zem“. Vďaka pani Ing. Anny Gondovej a pánovi Ing. Vladimírovi Hrúzovi zo Správy CHKO Poľana, ktorí nás navštívili, sa žiaci dozvedeli veľa o živote bocianov. Rôznymi náučnými aktivitami a pozorovaním bocianieho hniezda získali žiaci množstvo informácií a zároveň to bolo pre žiakov veľmi pekným spestrením dopoludnia. Týmto vyjadrujeme pani Gondovej a pánu Hrúzovi veľkú vďaku za ich ochotu prísť medzi nás a sprostredkovať nám veľa zaujímavých informácií zo života bocianov.