• Virtuálna realita

• Po roku k nám opäť zavítal náš bývalý žiak Patrik Hudec. Aktuálne
            pracuje vo firme na vývoj aplikácií vo Virtuálnej realite a na ukážku
            priniesol najnovšie modely s ktorými pracuje, napr. okuliare na
            zobrazenie virtuálnej reality. Ich špecialitou je, že sa dajú
            ovládať pomocou sledovania rúk a aplikácie už nemusia používateľa
            oddeliť od reality okolo neho, ale vďaka kvalitným kamerám dokážu
            prepojiť digitálne zážitky s reálnym okolím. Naši žiaci si ich mohli
            vyskúšať v rôznych prostrediach- herných aj výukových napr. zahrať sa na
            hasičov priamo v triede, preletieť sa interaktívnym modelom ľudského
            tela a tiež preveriť svoje reflexy v interaktívnej hudobnej hre.

Mgr. Lenka Hudecová

• Kreatívna výtvarná výchova 🎨🐊🦖🦕🐠

• Dnes mali žiaci 2.A kreatívnu výtvarnú výchovu. Pracovali v skupinách a ich úlohou bolo poskladať podľa návodu zvieratko z dreva. Veru, nebola to žiadna hračka, ale nakoniec všetko zvládli. Hotové zvieratká si vymaľovali podľa svojej fantázie.

Mgr. Šovčíková

• VTÁČIA HODINKA SA BLÍŽI 🤩❄🐦

• Zopakujte si s nami postup ako sa zapojiť a buďte súčasťou prvého ročníka tohto unikátneho projektu na Slovensku.

Na vtáčie kŕmidlá si posvietime už tento víkend od piatku do nedele. 5.-7.1.2024

• ♥️🎄🎁 ♥️🎄🎁 ♥️🎄🎁

• Máme veľkú radosť, že sme mohli šíriť radosť ♥️♥️♥️

Prežili sme chvíle dojatia, hrdosti, dobroprajnosti a nadšenia z toho, že sme mohli byť tými, ktorí v tomto predvianočnom čase vyčarili úsmev na tvárach niekoľkým starkým našej obce. Veľké poďakovanie patrí rodičom,  žiakom a pani učiteľkám.

• Horí nám už posledná 🕯🕯🕯🕯

• Pred štyrmi týždňami sa nám zdal čas do Vianoc nekonečne dlhý….. no a dnes sme spoločne zapálili štvrtú adventnú sviečku na našom školskom adventnom venci. V našej rodinnej školičke sme prežili krásny adventný čas 🤩

TEŠÍME SA NA VIANOCE 🎄🎁

• Vtáčie búdky a kŕmidlá...

• Dnes sme zrealizovali naše plány... Vtáčie búdky a kŕmidlá, ktoré sa nám pomocou rodičov a starých rodičov podarilo zmajstrovať, sme vďaka pánovi školníkovi, pani vychovávateľke a dvom žiackym pomocníkom umiestnili na stromy v našej obci. Naši žiaci sa budú v priebehu celej zimy starať o pravidelné prikrmovanie vtáctva 🪺🐦

Mgr. Dagmar Jančigová

• Kde sa vzali Vianoce? (daltonský blok v 2.A)

• Vianoce sú kresťanským sviatkom,oslavujúcim narodenie Ježiša,no tento sviatok je populárny na celom svete. Dozvedeli sme sa prečo sa Štedrý večer volá Štedrý, kde sa vzal vianočný stromček, kto bol vynálezca betlehemov,ako vznikla pieseň "Tichá noc" a ako sa oslavujú sviatky napr.v Austrálii alebo v Mexiku. Vyrobili sme sa aj vlastný " hláskový" vianočný stromček a papierový betlehem.

Mgr. Silvia Šovčíková

• Nezaháľame💪🔨🔩

• Náš projekt ,,Kam sa vtáčku, kam schováš” mal ďalšie veľmi príjemné pokračovanie v podobe tvorivých dielní, kde žiaci spolu s rodičmi a starými rodičmi vyrábali vtáčie kŕmidlá a búdky. Toľko radostnej tvorivej atmosféry naša škola v takomto zložení dávno nezažila 🤩 Ďakujeme rodičia, starí rodičia, že ste boli s nami.

Mgr. Dagmar Jančigová

• OZNAM

• Vážení rodičia, dovoľte, aby sme Vás informovali o skrátení prevádzky ŠKD dňa 21.12.2023 z organizačných dôvodov. Deti je potrebné si vyzdvihnúť do 15:00 hod.

ĎAKUJEME

• Vianočné stromčeky ŠKD - I. odd.

• "Máme stromček zelený, máme stromček z lesa. Bambuľkami pokrytý, celý ligoce sa." Vianočné sviatky sa nezadržateľne blížia. Aj deti z ŠKD sa na ne pripravujú. Skrášľujú si prostredie v oddeleniach, vystrihujú rôzne ozdoby z papiera a vyrábajú vianočné stromčeky. Všetci pracujú ako včielky v úli. Každý chce mať stromček čo najkrajší. Myslím, že sa im to aj podarilo.

Iveta Ulbriková

• PYTAGORIÁDA ➕➖✖️➗

• Aj naši tretiaci a štvrtáci sa dnes zapojili do 45. ročníka matematickej súťaže Pytagoriáda. Ide o postupovú dvojkolovú súťaž, kde zo školského kola môžu úspešní riešitelia postúpiť do okresného. Držíme všetkým palce.